Droga krzyżowa

„Odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej niesiemy pod krzyż Chrystusa świat pogrążony w epidemii, ofiary śmiertelne i zarażonych, nieśmy pod krzyż Chrystusa odpowiedzialnych za narody i za wspólnotę Kościoła na czele z Papieżem Franciszkiem. Złączmy z tym krzyżem pełną poświęcenia pracę lekarzy, pielęgniarek i służb medycznych.”
Uczniowie naszej szkoły w czasie Wielkiego Postu łączyli się w tej modlitwie o zatrzymanie pandemii poprzez swój talent, przez chęć pokazania że również w inny sposób można przeżywać  Mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu.
Uczniowie klas od 4 do 8 wykonywali prace plastyczne zatytułowane: „Droga krzyżowa Jezusa dla naszego Zbawienia”.
Wpłynęło 28 prac wykonanych różnymi technikami. Bardzo dziękujemy osobom, które się zaangażowały w to przedsięwzięcie. Jesteśmy wdzięczni również rodzicom za ogromną pomoc jaką włożyli w motywowanie dzieci do dania Jezusowi czegoś od siebie.
Powierzajmy Ukrzyżowanemu naszych bliskich i znajomych oraz naszą życiową drogę przez doczesność do wieczności.
Akcję zorganizowały: Małgorzata Labuhn i Karolina Szarłata-Woźniak