Program edukacyjno-profilaktyczny Polskiego Czerwonego Krzyża „Dziel się uśmiechem”

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

Od lutego w naszej szkole realizowany jest program edukacyjno-profilaktyczny Polskiego Czerwonego Krzyża „Dziel się uśmiechem”. W ramach tego projektu przygotowano  i przeprowadzono zajęcia, których celem było przekazanie uczniom wiedzy na temat zębów i ich funkcji, higieny jamy ustnej, zasad mycia zębów.
W przyswojeniu uczniom nowych wiadomości pomogły rebusy,prezentacja multimedialna i książeczka „Dziel się uśmiechem”. Za swoje zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali : szczoteczkę, pastę do zębów, książki i gumę do żucia firmy Orbit.

Zajęcia były prowadzone z ramienia Szkolnego Koła PCK.