Czyste powietrze wokół nas

W dniu 22 lutego w oddziale przedszkolnym „Krasnoludki” odbyła się prelekcja z udziałem pani Kamili pedagog szkoły, która została zaproszona w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”. Pani Kamila przypomniała dzieciom o szkodliwości palenia papierosów, wpływie na zdrowie oraz o zanieczyszczeniach tzw. smogu.Dzieci bardzo zainteresował temat, więc aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania, w nagrodę otrzymały niespodziankę, a na koniec zajęć wspólnie z wychowawcą stworzyły plakat, „ Co i dlaczego dymi?” Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.