Akcja „Dzieciaki mleczaki” w przedszkolu

16 grudnia Krasnoludki brały udział w mlecznej akcji edukacyjnej „Dzieciaki –mleczaki”. Jest to projekt sfinansowany z Funduszu mleka, którego organizatorem jest Polska Izba Mleka. Przedszkolaki dowiedziały się jaką drogę musi przebyć mleko by trafić na półki sklepowe oraz jakie produkty otrzymujemy z niego. Również dowiedziały się, że mleko zawiera wiele ważnych składników odżywczych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Szczególnie ważne jest dla dzieci, ponieważ zapewnia ich zdrowy rozwój, a przede wszystkim mocne kości. Dzieci rozwiązywały zadania, miały możliwość zobaczenia, powąchania jak wygląda sianko, którym są karmione krówki zimą.  Na koniec pokolorowały rysunki – krówki – od których przecież wszystko się zaczęło.