To Mikołaj niesie nam prezenty

4 grudnia przedszkolaki odwiedził najważniejszy gość – Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych „dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Z wielkim workiem pełnym prezentów zawitał do sali i został przywitany piosenką „To Mikołaj Święty”. Dla niektórych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie z Mikołajem.  Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. W tak wspaniałym dniu nie zabrakło wielu mikołajowych atrakcji: przybliżenie krótkiej historii o świętym Mikołaju, wykonanie prac tematycznych oraz rytmiczne zabawy. Już z niecierpliwością dzieci czekają na kolejne spotkanie ze swoim ulubionym gościem.

4 grudnia nasza grupę odwiedził Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Dzieci z grupy „0” zaprezentowały swoje zdolności wokalne, które Mikołajowi bardzo się spodobały.

Dzieci z klasy I b brały udział w Konkursie Piosenki Mikołajkowej. Każdy z  uczestników przygotował własną aranżację do piosenki ,, Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty”.  Wszystkie występy były bardzo ciekawe  Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością, Wszyscy uczestnicy zasłużyli na  pierwsze miejsca. Gratulacje.

Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu, pomocnice świętego Mikołaja z klasy 1a, spisały się na medal 🙂 6 grudnia, dwie mamy, pani Angelika Brzezicka-Kwas i pani Dagmara Waśków, dostarczyły wszystkim dzieciom z klasy 1a upominki od Mikołaja. Dla każdego pierwszaka była to ogromna, przemiła niespodzianka. Słodycze, maskotki, puzzle – wszystko sprawiło dzieciom wiele radości i przyjemności. :)Paniom, które przygotowały upominki, serdecznie dziękujemy 🙂

Mikołajki w kl. IIIb

Najbardziej wyczekiwanym dla dzieci dniem w roku są mikołajki. W tym roku wypadły one w niedzielę. Uczniowie klasy III b obchodzili ten wyjątkowy dzień w poniedziałek. W czasie pandemii mikołajkowe obyczaje przeniosły się do sieci J.

Wszyscy trzecioklasiści ubrali czerwone stroje, założyli również mikołajowe czapki. Z zainteresowaniem obejrzeli film pt. „Wywiad z Mikołajem”. Dowiedzieli się gdzie mieszka Mikołaj, jak wygląda jego dom oraz co lubi jeść. Poznali renifera Rudolfa Czerwonosego. Ustalili jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać prezent od Świętego Mikołaja.

To były niezwykle radosne lekcje, podczas których dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział także w wielu konkursach:  rozwiązywały zagadki, rebusy, quizy, sudoku, memory, kodowanie, ukryte liczby. Każdy zwycięzca prezentował swoją pracę.

Na koniec dnia wszyscy wykonali pracę plastyczną przedstawiającą Świętego Mikołaja.

To był bardzo mile i aktywnie spędzony dzień.