100 lat urodzin Świętego Jana Pawła II

Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary – JAN PAWEŁ II.

Zanim stał się papieżem nazywał się Karol Wojtyła. Lubił grać w piłkę, jeździć na nartach, chodzić po górach, śpiewać, rozmawiać z ludźmi, jeździć na pielgrzymki i wyjeżdżać do innych krajów, pomagał ludziom władał siedmioma językami. Niezmiernie kochał dzieci. Jan Paweł II cały czas się uśmiechał. Urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach a zmarł 2 kwietnia 2005 w Watykanie. Jan Paweł II był przede wszystkim papieżem. Po śmierci został kanonizowany na świętego 27 kwietnia 2014 został ogłoszony świętym Kościoła katolickiego.  Kilka złotych myśli Jana Pawła II:

,,Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi… tej ziemi!”
,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”

Jesteśmy wdzięczni, że mamy tego Wielkiego Polaka za Patrona naszej Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. Czujemy jego opiekę i błogosławieństwo nad nami.

Dzieci z klasy III b i II b zaśpiewają w hołdzie Janowi Pawłowi II pieśń, „Barkę”.