Mikołajki w SP5

Warsztatowe Mikołajki w IVB

5 grudnia 2019 uczniowie klasy IVB wzięli udział w warsztatach tworzenia „Lasu w słoiku”. Taką formę spędzania Mikołajek wybrali i już po kilku minutach okazało się, że każdy odnalazł w sobie pasję tworzenia czegoś własnego i niepowtarzalnego. Uczniowie otrzymali słoik, przybory, narzędzia, dekoracje, rośliny oraz mnóstwo pozytywnego nastawienia i zapału do pracy. Pani Marta, wprowadziła dzieci w tajniki ukrytego ekosystemu krótką prezentacją multimedialną, a następnie dała dzieciom zupełną swobodę w tworzeniu własnych kompozycji. Po ponad godzinnej pracy pełnej pomysłów powstały dzieła sztuki, które cieszą oczy i mogą być cudowną ozdobą świąteczną.

Zresztą… zobaczcie sami!

Klasa Ib wita Mikołaja

Mikołajki w klasie Vd

Uczniowie klasy Vd w ramach Mikołajek wybrali się do Hali Milenium na salę zabaw. Wszyscy bardzo dobrze się bawili – po dwóch godzinach szaleństwa jeszcze było nam mało!

Mikołajki w grupie „0”

06.12.2019 r. dzieci z grupy „0” oraz Przedszkolnego Oddziału Specjalnego oczekiwały niezwykłego gościa. Już z daleka słychać było dźwięk dzwoneczków, świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Oprócz worka pełnego prezentów Mikołaj przywiózł ze sobą dużo śmiechu i dobrego humoru, Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a niektórzy z niecierpliwością czekają na kolejną Jego wizytę.

Mikołajki w grupie Krasnoludki

Dnia 6 grudnia naszą grupę odwiedził długo oczekiwany Mikołaj. Maluszki w podziękowaniu za piękne prezenty zaśpiewały piosenkę. Wspólnie pobawiły się z gościem i zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Tak wyjątkowy miły dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych Mikołajek.

Mikołajki w IIIb

Mikołajkowy dzień w IIIb zaczął się troszkę nietypowo. Oprócz upominków, na dzieci czekał list i wiadomość filmowa od samego świętego Mikołaja. Mikołaj pochwalił w liście wszystkich uczniów klasy IIIb za ich zdolności, osiągnięcia i grzeczne zachowanie. Do każdego dziecka skierował miłe słowa w wiadomości filmowej. Dzieci były mile zaskoczone i, aby nie zawieść Mikołaja, który przecież wciąż patrzy i widzi wszystko, przygotowały piękną gazetkę klasową o bohaterze dnia, jak również wykonały portret ulubionego renifera-Rudolfa Czerwononosego. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy i sprawił, że dzieci z jeszcze większą niecierpliwością czekają na miłego gościa, który na pewno pojawi się u każdego w wigilijny wieczór 🙂