„Tuwimlandia” w IIIB

13 września minęła 125 rocznica urodzin znanego poety, który pisał wiersze dla dzieci, samego Juliana Tuwima. Z tej okazji w klasie IIIb odbył się Konkurs Recytatorski pod nazwą „Tuwimlandia”. Każdy z uczestników przygotował do recytacji jeden z wierszy Juliana Tuwima. Było „Ptasie radio”, „Ptasie plotki”, „Abecadło”, „Figielek”, „Murzynek Bambo”, „Pstryk”, „Zosia Samosia” i wiele innych utworów doskonale znanych dzieciom i ich rodzicom. Każdy z uczniów, oprócz pięknej, momentami teatralnej recytacji, przygotował również rekwizyty, które wzbogaciły ciekawie niejeden z występów. Bezkonkurencyjnymi zwycięzcami, otrzymując dyplom i drobny upominek, zostali: Weronika Całkowska z wierszem „Pstryk” oraz Marcin Hrycenko z utworem „Warzywa”. Drugie miejsce przypadło Zosi Zahorskiej, która wyrecytowała wiersz „W aeroplanie” oraz Hani Dubisz za wiersz „Zosia Samosia”. Trzecie miejsce otrzymali: Oliwia Łyskawa za „Ptasie radio”, Filip Paszkiewicz za wiersz „Okulary” oraz Patryk Połczyńki za utwór „Stół’. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Wszystkim serdecznie gratulujemy przepięknej recytacji i świetnych pomysłów.