EuroWeek

Serdecznie zapraszamy  uczniów klas ósmych i siódmych do udziału w specjalnej edycji programu EuroWeek.
Program Euroweek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe, co pomoże przygotować ich do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski.

Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród naszych uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie.

Rozwijanie zdolności przywódczych
Budowanie pewności siebie
Promocja nauki języków obcych
Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
Integracja wielokulturowa
Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych
Efekty programu Euroweek:

podniesienie kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim
własna integracja globalna poprzez przyjaźnie z wolontariuszami z całego świata
kultywowanie swoich zdolności interpersonalnych, intelektualnych i kreatywności
bardziej aktywne uczestnictwo i działalność na rzecz społeczności lokalnych
udział w życiu kraju i świata.
Organizatorzy warsztatów Euroweek:

Fundacja Euroweek
Obecnie organizatorem programu jest Fundacja Euroweek, założona w 2016 roku wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego. Działalność fundacji nazdorowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a finansowana wyłącznie z darowizn indywidualnych osób. Prezesem fundacji jest Adam Jaśnikowski, pomysłodawca i inicjator programu, który stworzył i prowadzi z sukcesem od ponad 20 lat.

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 6 bloków tematycznych:

– „Praca w grupie”
– „Kierowanie”
– „Kultury świata”
– „Europa – stosunki międzynarodowe”
„Liderstwo”.
– „Studia i praca” (dotyczy szkół Ponadgimnazjalnych)
Większa część zajęć będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii.

Poziom języka angielskiego zostanie dopasowany do grupy. Istnieje możliwość tłumaczenia niektórych zajęć.

Zajęcia odbędą się w malowniczo położonych  górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej, Długopolu Zdrój w Ośrodku Wczasowym „ALEKSANDER”, Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA”, Lądek Zdrój w Ośrodku Wczasowym „MELAFIR”, Długopolu Dolnym w Ośrodku Wczasowym „SILESIA”, lub “WILLA WIKTORIA” w Różance.

Wkład uczestnika w projekt 5-dniowy : 380 zł + koszty dojazdu grupy = ok. 510zł

Zakwaterowanie ( pokoje z łazienkami )
Wyżywienie na miejscu – 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja).

TERMIN wyjazdu : 1-5.10.2019r.

ZALICZKA: 150 ZŁ DO 15.09.