„Misiowe czytanie” u Krasnoludków

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. Częste czytanie wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni, wzbogaca wiedzę o otaczającym nas świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego wspólnie z rodzicami oraz ich aktywnym udziałem kontynuujemy program edukacyjny „Misiowe czytanie”. Celem programu jest kształtowanie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyków dbania o książki oraz budowanie za pośrednictwem lektury więzi między rodzicem i dzieckiem. Bohaterami opowiadań są misie, które uwielbiane są przez wszystkie dzieci. Do programu dołączyli również niektórzy nauczyciele z nasze szkoły oraz Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dziękujemy serdecznie i czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.