Spotkanie autorskie z p. Ewą Chotomską

Dnia 10.05.2019 r. uczniowie klas IIIB i IIIC wraz z paniami J. Gruszczyńską, E. Leszczyńską, A. Zielińską, E. Adamowską, A. Myk uczestniczyły w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu z p. Ewą Chotomską, pisarką, scenarzystką, autorką tekstów piosenek dla dzieci, legendarną „Ciotką Klotką” z programu telewizyjnego „Tik-Tak”. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Pani Ewa zaprezentowała swoją twórczość w postaci fragmentów wybranych: wierszy, zagadek, piosenek w wykonaniu dziecięcego zespołu muzycznego „Fasolki”. Pani Ewa jest córką słynnej, polskiej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. To od niej, uczyła się tworzenia pierwszych rymów i własnego warsztatu pracy. P. Ewa założyła i prowadzi zespół „Fasolki” od 36 lat, o czym opowiadała dzieciom z wielką pasją. Na koniec uczniowie podziękowali pisarce za ciekawe i wesołe spotkanie. Pani Jola zakupiła do biblioteki szkolnej nowe książki P. Ewy Chotomskiej: „Zasypiajki”, „Śpiewamy z Fasolkami przeboje Taty i Mamy”, „Pamiętnik Felka Parerasa”.

Miłego czytania! Spotkanie odbyło się w ramach współpracy bibliotek.