Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30. 04. 2019 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony obchodom Świąt: 1 maja, 2 maja i Konstytucji 3 Maja. 3 maja 1791 r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucji. Corocznie upamiętniamy ten fakt. Również w tym roku odbył się uroczysty apel poświęcony 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel poprzedziło wspólne odśpiewanie przez uczniów i nauczycieli hymnu narodowego i szkolnego. Uczniowie klasy VIc i VIIIb przygotowali na tę okazję montaż słowno – muzyczny. Zaprezentowali wiersze, informacje historyczne oraz zaśpiewali pieśni patriotyczne. Zachęcono do chwili refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, NARÓD. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas każdego dnia.
Po zakończeniu apelu głos zabrała Wicedyrektor Szkoły Pani Renata Kurdybacha życząc wszystkim miłego przeżywania świąt majowych.

Organizatorami apelu byli: A. Przybylska, H. Zawada, G. Grajewska, K. Kraska