Wycieczka klas IIa,b,c oraz Ic do fabryki bombek

W środę 12.12.2018 r. uczniowie klas IIa,b,c  oraz Ic  wraz z wychowawcami  wzięli  udział w wycieczce do fabryki bombek w Koszalinie. Podczas kolejnych etapów zwiedzania  zapoznali się z procesem produkcji pięknych ozdób choinkowych. Na początku dzieci przyglądały się procesowi  dmuchania bombek w dmuchalni szkła i powstawania  ich różnych kształtów. Następnie poznały proces srebrzenia, podczas którego bombki otrzymują swój podkład potrzebny do dalszego etapu produkcji. Na zakończenie wszyscy udali się do dekoratorni, przyglądały się pracy pań dekoratorek, które własnoręcznie zdobiły bombki , nadając im piękny i  niepowtarzalny wygląd. Dużą radość sprawiła dzieciom  próba  dekorowania bombek.  Na zakończenie wycieczki  każdy uczestnik otrzymał piękną  bombkę ze swoim imieniem, którą przyozdobi choinkę w swoim domu.