Dwa tygodnie z życia grupy „0”

Dzień Pluszowego Misia.

23 listopada 2018r. w grupie zerówkowiczów odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu mogły przynieść swoje pluszaki i przedstawić je na forum grupy. Oprócz tego zapoznaliśmy się z historią powstania Pluszowego Misia, a także przypomnieliśmy sobie postaci misiów z literatury dziecięcej takie jak: Miś Uszatek, Puchatek, Colargol, Yogi, Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie i Niedźwiedź z Maszy. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat swoich ulubionych maskotek, ale wiedziały również dlaczego należy je szanować. Bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Na zakończenie, dzieci otrzymały medale Przyjaciela Pluszowego Misia.

Koncert umuzykalniający.

Dnia 26 listopada 2018r. uczestniczyliśmy w koncercie umuzykalniającym pt: „Najpiękniejsze piosenki z bajek” przeznaczonym dla klas I – III. Grupa „O” chętnie słuchała piosenek i udzielała się w zabawie. Temat okazał się nam bardzo bliski ponieważ temat bajek dotrzymywał nam towarzystwa w poprzednim tygodniu. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać wiele utworów spotykanych w bajkach.

Bal andrzejkowy.

Żeby tradycji stało się zadość 30 listopada w grupie zerówkowiczów również obchodziliśmy Andrzejki. Odwiedzili nas także chłopcy z OWW. Tego dnia dzieci przyszły przepięknie poprzebierane, różnorodność strojów nie miała granic. Podczas balu poznaliśmy zwyczaje andrzejkowe, a dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich wróżb. Radości było co niemiara zwłaszcza podczas konkursu tańca w parach z balonem. Wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale. Następnie po małym poczęstunku wyruszyliśmy świętować Andrzejki z pozostałą częścią szkoły. W trakcie zabawy wszyscy doskonale się bawiliśmy

Konkurs „Mój przyjaciel MIŚ”

W grupie „O” z okazji Dnia Pluszowego Misia odbył się konkurs plastyczny pt „Mój przyjaciel MIŚ”. Konkurs miał na celu przybliżenie najmłodszym historii Pluszowego Misia oraz rozwijanie uzdolnień artystycznych. W konkursie wzięło udział 6 osób. Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkursie.