Sybiracki szlak pamięci

W ramach zadania ,,Sybiracki szlak pamięci” Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu przeprowadziło dwa konkursy dla dzieci i młodzieży (maj-czerwiec 2018r.). Podczas obrad Jury w składzie : Alicja Stokłosa (polonistka), Ireneusz Szuniewicz (specjalista ds. reklamy), Zbigniew Bulikowski (sekretarz Zarządu Związku Sybiraków w Kołobrzegu) po sprawdzeniu zgodności prac z regulaminami konkursów, po zapoznaniu się z nimi, podjęli następującą decyzję. W konkursie plastycznym pt. ,,Nasze drogi do Polski” oceniono prace w dwóch kategoriach.

Laureatami konkursu w kat. klas I-IV zostali uczniowie kołobrzeskich szkół :
ex aequo II miejsce Wiktoria Milczarek (SP3) i Szymon Goluch (SP5),
III miejsce Maja Buza (SP5).

Laureatami konkursu w kat. klas V-VII zostali również uczniowie kołobrzeskich szkół :
I miejsce – Emil Malepszak (SP3) ,
ex aequo II miejsce Jan Cieniuch (SP nr 7) i Jan Jakubowski (SP nr 3).

Wyróżnienie otrzymał: Jakub Grzebielucha (SP nr 3).

Wyróżnienie specjalne – Prezesa Związku Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu otrzymała Maja Sinta (SP nr 4).

W konkursie literackim pt. ,,W drodze do Polski ”(opowiadanie) dla klas gimnazjalnych Jury przyznało :
Grand Prix Wiktorii Andrulonis z Kołobrzegu,
ex aequo I miejsce zajęły: Maria Bogdańska i Nadia Marzner (z Grzybowa) ,
ex aequo II miejsce zajęli: Maciej Jartym ( Gryfice) i Wojciech Klus z Kołobrzegu,
III miejsce zajęła Klaudia Szczuryk z Kołobrzegu.
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Stankiewicz i Malkolm Pletty z Kołobrzegu
Laureaci otrzymali nagrody finansowe, rzeczowe i dyplomy.
Podsumowania konkursów dokonano podczas obchodów 79 rocznicy napaści Rosji na Polskę w 1939 r i obchodów Światowego Dnia Sybiraka w Sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury. Najciekawsze prace były wyeksponowano w holu ośrodka.

GRATULUJEMY zarówno laureatom, jak i ich opiekunom szkolnym.